400 mln zł nakładów inwestycyjnych w Mrągowie

Przy Zakładzie Produkcji Mleczarskiej w Mrągowie zostanie zbudowany najnowocześniejszy Zakład Produkcji Sproszkowanych Produktów Mleczarskich w Polsce. Inwestycja powstanie w ramach Zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

6.12.2016 r. dokonano uroczystego wmurowania kamienia węgielnego  pod jedną z największych inwestycji Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL. W sąsiedztwie obecnego zakładu, powstanie nowoczesna fabryka proszków mlecznych, gdzie produkowane będą m.in. białka serwatkowe o dużej czystości i produkty z linii baby food. Koszt inwestycji szacowany jest na około 400 mln zł., a zatrudnienie w nowej proszkowni znajdzie około 100 osób. Planowana wydajność zakładu zakłada przerobienie 3 mln litrów mleka i serwatki na dobę.

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL jest największym producentem mleka i produktów mlecznych w Polsce.  Co roku skupuje i przerabia ponad 1,5 mld litrów mleka, co stanowi ponad 14 proc. skupu surowca w kraju. Mleko odbiera od 14 tys. rolników, zatrudnia 2,3 tys. pracowników. Produkty MLEKPOL-u powstają w 12 nowoczesnych i wysoko wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych w: Grajewie, Zambrowie, Mrągowie, Kolnie, Sejnach, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu, Gorzowie Wielkopolskim i Suwałkach. Flagowymi markami są: Łaciate, Milko, Białe, Mazurski Smak, Rolmlecz, Maślanka Mrągowska.
Ponad 30% wyrobów SM MLEKPOL jest eksportowanych do krajów Ameryki Południowej, Azji, Europy i krajów Dalekiego Wschodu.

Więcej informacji o firmie.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.