750 mln złotych w ramach tzw. „szybkiej ścieżki”

76 mln złotych w województwie mazowieckim oraz aż 674 mln złotych dla pozostałych województw jest dostępnych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców.

Dofinansowane mogą być projekty obejmujące badania przemysłowe i prace rozwojowe albo prace rozwojowe nad rozwiązaniami technologicznymi i produktami, które służą rozwijaniu prowadzonej działalności oraz wzmacnianiu pozycji konkurencyjnej firmy. Tematyka musi wpisywać się w jedną z tzw. „Krajowych inteligentnych specjalizacji”, a poziom dofinansowania sięga nawet 80 procent w zależności od m.in.  wielkości przedsiębiorstwa.

To już piąty konkurs ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach poddziałania 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” PO Inteligentny Rozwój, którego celem jest podniesienie innowacyjności polskich przedsiębiorstw dzięki wykorzystywaniu rezultatów prac B+R w prowadzonej działalności gospodarczej.

Nowa formuła, według której są rozpatrywane wnioski w ramach tego konkursu bazuje na dwóch fundamentach – ograniczeniu formalności do minimum i krótkim czasie wydania decyzji – około 60 dni. Procedura jest intuicyjna, a cały wniosek można wypełnić i złożyć drogą elektroniczną.

– „Bilans szybkiej ścieżki od 2015 roku do dziś pokazuje, że to najbardziej popularny konkurs NCBR. Od początku uruchomienia pierwszych konkursów przeznaczonych dla małych i średnich firm przedsiębiorcy złożyli 2219 projektów o wartości ponad 5-krotnie  przekraczającej założony budżet programu – 13,15 mld przy alokacji na konkurs 2,35 mld” – wskazuje prof. Maciej Chorowski, dyrektor NCBR.

Więcej informacji na stronie NCBR.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.