Biała Księga Innowacyjności

W czwartek Wiceminister Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Piotr Dardziński przedstawił założenia, które mają stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju innowacji w Polsce.

Biała Księga Innowacyjności powstała w ramach prac Rady ds. Innowacyjności, ponadresortowego ciała, w którego skład wchodzą m.in.: Mateusz Morawiecki – Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów, Jarosław Gowin – Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Piotr Gliński – Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jej celem jest rozpoznanie i skatalogowanie barier, które uniemożliwiają swobodny transfer nowej wiedzy do gospodarki, a także zaproponowanie rozwiązań, które te bariery zburzą.

W pracach nad dokumentem brali też udział przedsiębiorcy, naukowcy, inwestorzy, a także przedstawiciele administracji.

Biała Księga wpisuje się w „Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju” oraz w „Strategię na rzecz doskonałości naukowej”, których celem jest pobudzenie gospodarki i wyrwanie Polski z pułapki średniego dochodu. Realizacja wybranych postulatów z Księgi ma przyczynić się do zwiększenia nakładów na B+R do poziomu 1,7% PKB w 2020 roku oraz stworzenia w ciągu najbliższych 7 lat 1500 start-upów.

 

Więcej informacji.

Pliki do pobrania:
Biała księga innowacyjności.
Biała księga innowacyjności – prezentacja.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.