Centrum logistyki w Morągu – zezwolenie

Utworzenie Centrum Logistyki w Morągu z infrastrukturą umożliwiającą efektywne magazynowanie oraz przemieszczanie towarów od producenta do klienta to przedmiot Zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 13 czerwca 2017 r. pod dokumentem umożliwiającym rozpoczęcie inwestycji podpisy złożyli: Grzegorz Smoliński – Prezes Zarządu W-M SSE S.A. oraz Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg – Wiceprezes. Zezwolenie zostało wydane firmie „Paged-Sklejka” S.A.

W ramach projektu poniesione zostaną nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 10 500 000 złotych, a firma osiągnie łączny stan zatrudnienia w wysokości minimum 632 pracowników. Na nieruchomości gruntowej o powierzchni 2,46 hektarów powstaną m.in.: nowoczesne powierzchnie magazynowe, platformy przeładunkowe, powierzchnie biurowe, infrastruktura informatyczna, parkingi i place manewrowe. Głównym zadaniem Centrum Logistyki będzie tworzenie warunków do sprawnego przepływu towarów, a także wspieranie i inicjowanie pozytywnych tendencji oraz kierunków rozwoju działalności gospodarczej w obszarze logistyki.

Spółka „Paged-Sklejka” została utworzona w 1996 r. na bazie byłego przedsiębiorstwa państwowego pod nazwą Mazurskie Zakłady Przemysłu Sklejek. Firma zajmuje się przetwórstwem drewna. W zakładzie wytwarzane są różnego rodzaju sklejki, płyty stolarskie, sklejki surowe i okleinowane filmem fenolowym. Spółka jest wiodącym producentem sklejek w Polsce i liczącym się Europie eksporterem (ponad 50% wyrobów sprzedawana jest za granicę).

Więcej informacji o firmie.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.