Eljako-Al inwestuje w Nidzicy

Eljako-Al Sp. z o.o. zrealizuje projekt polegający na wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Inwestycja będzie wykonana w Nidzicy na działce o powierzchni 5,81 ha objętej granicami Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dokument umożliwiający rozpoczęcie prac został podpisany 22.03.2017 r. przez Prezesa Zarządu W-M SSE S.A. – Grzegorza Smolińskiego oraz Wiceprezes Zarządu – Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg. Zezwolenie odebrali w imieniu Eljako-Al: Jacek Kołodziejski – Prezes, Joanna Kołodziejska – Członek Zarządu, Andrzej Tkaczewski – Prokurent oraz Artur Sokołowski – Dyrektor handlowy.
 
Projekt dotyczy budowy zakładu produkującego okna, drzwi i fasady z aluminium. W ramach inwestycji poniesione zostaną nakłady w wysokości 10 000 000 złotych oraz zatrudnionych będzie 10 nowych pracowników. Zakład wyposażony będzie w nowoczesną, kompletną linię technologiczną składającą się z numerycznych maszyn obróbczych profili, automatów spawalniczych, linii cięcia tafli szklanych oraz linii montażowych drzwi i okien. W oparciu o własne wyniki prac badawczo-rozwojowych, Eljako-Al wdroży do produkcji niestosowane do tej pory na rynku rozwiązania w zakresie profili aluminiowych. W zakładzie produkowane będą nowoczesne fasady, okna i drzwi oparte na innowacyjnych, proekologicznych i energooszczędnych systemach z aluminium.
 
Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydane Eljako-Al Sp. z o.o. to szóste aktywne zezwolenie w Podstrefie Nidzica. Dzięki położeniu przy trasie szybkiego ruchu nr S7 oraz odpowiedniemu przygotowaniu terenów inwestycyjnych, Podstrefa Nidzica jest bardzo atrakcyjną lokalizacją dla przedsiębiorców. Do zagospodarowania pozostaje w niej 8,4 ha gruntów objętych granicami W-M SSE.
 
Eljako-Al specjalizuje się w projektowaniu, prefabrykacji, dostawie i montażu lekkich ścian osłonowych, ślusarki aluminiowej zewnętrznej i wewnętrznej, świetlików oraz szkła mocowanego punktowo w oparciu o wszystkie dostępne na rynku systemy. W ofercie produktowej przedsiębiorstwo posiada też elewacje z kaset z blachy aluminiowej lakierowanej proszkowo (wykonywanych w oparciu o własne rozwiązania techniczne), a także okładziny aluminiowe z płyt kompozytowych oraz żaluzje elewacyjne i przeciwsłoneczne. Eljako-Al Sp. z o.o. trzy razy w historii swojej działalności znalazła się w gronie laureatów Gazel Biznesu (w 2016 – wśród najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw).
Ważniejsze obiekty zrealizowane przez Eljako-Al: Royal Wilanów w Warszawie, Miasteczko TPSA w Warszawie, Altus w Gdyni, Transatlantyk w Gdyni, Allcon Park 3 w Gdańsku, Lotos S.A. w Gdańsku, Galeria Kazimierz w Krakowie.
 
Więcej informacji o firmie.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.