Gimnazjaliści w Michelin

23.02.2017 r. uczniowie z Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Olsztynku mieli okazję zwiedzić największą fabrykę opon w Polsce i jedną z największych na świecie – olsztyńską fabrykę Michelin Polska S.A. Podczas wizyty młodzież zapoznała się z poszczególnymi działami produkcji oraz parkiem technologicznym firmy, które wywarły ogromne wrażenie na zwiedzających. Olsztyńska fabryka działa w oparciu o trzecie Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w ramach których zainwestowano 1 800 000 000 złotych.

 

Michelin Polska jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach zatrudniającym około 4.500 osób. Firma rozpoczęła działalność handlową w Polsce w 1994 roku. Rok później objęła większościowy pakiet Stomilu Olsztyn, a następnie rozpoczął się proces inwestycyjny, rozbudowa i modernizacja fabryki. W ciągu 21 lat Michelin zainwestował w olsztyńską fabrykę miliard euro. Dzięki inwestycjom fabryka stała się jedną z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie na świecie.

Michelin Polska S.A. produkuje opony do samochodów osobowych, terenowych, dostawczych, ciężarowych oraz do pojazdów rolniczych, a także formy do produkcji opon, kordy i mieszankę gumową. Do fabryki należy też nowoczesne Centrum Logistyczne o powierzchni 110  tys. metrów kwadratowych, które jest jednym z największych magazynów Michelin na świecie i największym w Europie Środkowo-Wschodniej.

Więcej informacji o firmie.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.