Inauguracja projektu „COBRA” w olsztyńskiej fabryce opon Michelin

5 września 2018 r. miała miejsce uroczystość inauguracji inwestycji Michelin, w zakres której wchodzi budowa hali o powierzchni ponad 3 500 metrów kwadratowych oraz montaż linii produkcyjnych. Przedsięwzięcie doprowadzi do uruchomienia nowego procesu kalandrowania tkanin tekstylnych.

Wartość inwestycji wynosi 56 000 000 złotych. Uruchomienie produkcji planowane jest w maju 2019 r., a przy obsłudze linii będzie zatrudnionych około 40 osób.

Podczas uroczystości Grzegorz Smoliński – Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. odebrał z rąk Jarosława Michalaka – Prezesa Zarządu oraz Dyrektora Generalnego Michelin Polska S.A. okolicznościową statuetkę oraz otrzymał podziękowania za dotychczasową współpracę Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z Michelin.

Olsztyńska fabryka opon zajmuje teren o powierzchni 187 hektarów, a do rozwoju zakładu przyczyniły się trzy zezwolenia wydane przez Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Michelin zainwestował w olsztyńską fabrykę około miliarda euro, dzięki czemu zakład stał się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie na świecie.

Michelin Polska S.A. zatrudnia w Olsztynie około 5 000 osób i produkuje opony do samochodów osobowych, terenowych, dostawczych, ciężarowych oraz do pojazdów rolniczych, a także formy do produkcji opon, kordy i mieszankę gumową. Do fabryki należy też nowoczesne Centrum Logistyczne o powierzchni 110 000 metrów kwadratowych, które jest jednym z największych magazynów Michelin na świecie i największym w Europie Środkowo-Wschodniej.

Grupa Michelin, lider światowej branży oponiarskiej, produkuje około 190 000 000 opon rocznie. Firma zatrudnia ponad 114 000 osób, ma na świecie 70 fabryk, a swoje produkty sprzedaje w 171 państwach na wszystkich kontynentach.

Więcej informacji o firmie.

 

 

Autor zdjęć – Andrzej Ordakowski

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.