INAUGURACJA TRZECIEJ EDYCJI PROGRAMU LABORATORIUM

19 listopada 2018 r. odbyła się inauguracja III edycji Programu Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu „Laboratorium – Mój Profil” 2018/2019.

Podczas uroczystego spotkania w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, oficjalnego rozpoczęcia Programu „Laboratorium – Mój Profil” 2018/2019 dokonali: Sławomir Sadowski – Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski, Wojciech Cybulski – Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty, Grzegorz Smoliński – Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA oraz Krzysztof Kamiński – Prezes Zarządu ALNEA sp. z o.o. W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele: pracodawców, szkół i samorządów.

W roku szkolnym 2018/2019 Program Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu ”Laboratorium – Mój Profil” skierowany jest do uczniów III klas gimnazjalnych oraz VII i VIII klas szkół podstawowych z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Głównym celem przedsięwzięcia jest umożliwienie młodzieży poznania naturalnego środowiska pracy poprzez wizyty studyjne w przedsiębiorstwach, a tym samym nabycie wiedzy o różnych zawodach. Drugim ważnym aspektem jest możliwość dostosowania kształcenia do potrzeb pracodawców. Do udziału w III edycji zgłosiło się 157 Szkół i 59 pracodawców.

Relacja TVP z inauguracji III edycji Programu Laboratorium:
Zakład pracy od kuchni. Ruszyła trzecia edycja programu dla uczniów.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.