Inwestycja w Wielbarku

19 grudnia 2018 r. Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA: Grzegorz Smoliński – Prezes oraz Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg – Wiceprezes podpisał decyzję o wsparciu inwestycji w Wielbarku. Dokument odebrał właściciel ZPUH Trakpol – Zdzisław Kobus.

W ramach inwestycji planowana jest rozbudowa istniejącej hali produkcyjnej mająca na celu zwiększenie powierzchni użytkowej. Istotną część projektu stanowi zakup linii do rozkroju kłody sosnowej i traka taśmowego, które pozwolą na zwiększenie zdolności produkcyjnych zakładu. Projekt przewiduje również budowę nowej hali produkcyjnej o powierzchni 1070 m2, w której zostanie zainstalowana linia do produkcji pelletu z drewna. Planowane jest również uruchomienie produkcji opakowań drewnianych oraz innych wyrobów z drewna.

Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 2 000 000 zł i utworzenie minimum 3 nowych miejsc pracy. Przedsięwzięcie realizowane będzie w Wielbarku na działkach o powierzchni 2,3399 ha.

ZPUH Trakpol Zdzisław Kobus funkcjonuje od 1997 r. W zakładzie produkowana jest tarcica, która jest surowcem do dalszego przetworzenia lub sprzedawana odbiorcom zewnętrznym. W zakładzie wykonywane są również: listwy wykończeniowe, ozdobne listwy rogowe, wałki, ćwierćwałki, boazerie, elementy stolarki budowlanej, których odbiorcami są markety budowlane.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.