KOLEJNE DECYZJE O WSPARCIU INWESTYCJI WYDANE

3 września 2021 roku kolejne dwie firmy otrzymały decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji:

 1. Firma INFIRE Karol Lipka zaplanowała inwestycję polegającą na utworzeniu nowego zakładu zajmującego się produkcją wyrobów metalowych (kominków, palenisk, konstrukcji metalowych i tym podobnych wyrobów) oraz świadczeniem usług obróbki metali i nakładania powłok na metale, usług naprawy, konserwacji i instalowania maszyn i urządzeń, wykonywaniem projektów i rysunków do celów architektonicznych. W ramach przedsięwzięcia wybudowana zostanie hala produkcyjna, wykonana zostanie infrastruktura techniczna niezbędna do prawidłowego funkcjonowania zakładu oraz zakupione zostaną niezbędne maszyny i urządzenia produkcyjne. Planowana wielkość nakładów inwestycyjnych to 2 500 000 złotych.
  Firma INFIRE specjalizuje się w projektowaniu i produkcji nowoczesnych biokominków czyli kominków zasilanych paliwem płynnym (bioetanol). W zakres działalności przedsiębiorstwa wchodzi również produkcja barier dźwiękochłonnych oraz produktów ze stali takich jak meble ogrodowe i inne, paleniska ogrodowe, elementy wyposażenia wnętrz oraz innych produktów designerskich wykonanych ze stali. Obecnie oferowanych jest około 50 modeli kominków w dwóch liniach produktowych, a sprzedaż odbywa się w kilkunastu krajach Europy oraz w Afryce.
  Więcej informacji o firmie.
 1. Spółka cywilna KRUSZ – BET PREFABRYKACJA D i K Kruszewscy będzie realizować w Uniszkach Zawidzkich (gm. Wieczfnia Kościelna, pow. mławski) inwestycję polegającą na utworzeniu nowego zakładu zajmującego się produkcją elementów betonowych (studnie, dennice, zbiorniki betonowe) oraz innych wyrobów prefabrykowanych wykorzystywanych w budownictwie, drogownictwie, inżynierii lądowej i wodnej. Zaplanowany został zakup nieruchomości gruntowej i budowa hali produkcyjnej z infrastrukturą techniczną niezbędną do prawidłowego funkcjonowania zakładu, a także zakup niezbędnych maszyn i urządzeń. Planowana kwota wydatków to 11 500 000 złotych.
  Firma „KRUSZ-BET PREFABRYKACJA D i K Kruszewscy” w głównej mierze zajmować się będzie produkcją wyrobów budowlanych z betonu. W zakresie działalności Spółki będzie również świadczenie usług budowlanych związanych z budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej, sprzedażą materiałów budowlanych, produkcją masy betonowej prefabrykowanej.

Udostępnij artykuł

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • StumbleUpon
 • Add to favorites
 • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.