Polska Strefa Inwestycji – konferencja

30 czerwca 2018 r. wchodzi w życie Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji.

Przyjęte regulacje wprowadzają system zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców na terenie całej Polski, a nie jak do tej pory na ograniczonym do 25 tys. ha (0,08% kraju) obszarze.

Wsparcie na realizację nowych inwestycji będzie uzależnione od trzech podstawowych kwestii: lokalizacji przedsięwzięcia, charakteru projektu i jakości tworzonych miejsc pracy.

Decyzja o wsparciu będzie wydawana na wniosek przedsiębiorcy ubiegającego się o pomoc publiczną na czas oznaczony, nie krótszy niż 10 lat i nie dłuższy niż 15 lat.

28.06.2018 r. w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii o najważniejszych założeniach Ustawy o wspieraniu nowych inwestycji z przedstawicielami mediów rozmawiali: Jadwiga Emilewicz – Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Tadeusz Kościński – Wiceminister Przedsiębiorczości i Technologii, Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg – Wiceprezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA i Miłosz Pamuła – Wiceprezes Zarządu Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” SA.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ministerstwa.
Polska jedną strefą ekonomiczną.

Pełna treść ustawy o wspieraniu nowych inwestycji do pobrania.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.