Konferencja Rozwój północnego Mazowsza

20 marca 2017 r. w siedzibie firmy ILS Sp. z o.o. odbyła się konferencja „Nowoczesna infrastruktura szansą rozwoju północnego Mazowsza”. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Wicepremier Rządu RP, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Jarosław Gowin, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji – Marek Zagórski, Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. – Grzegorz Smoliński, Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych w Warszawie – Jacek Malicki, Burmistrz Zakroczymia – Artur Ciecierski, Burmistrz Płońska – Andrzej Pietrasik. Uczestnicy dyskutowali na temat wpływu inwestycji opartych o nowoczesne technologie na rozwój społeczny i gospodarczy regionu.
 
Konferencja została zorganizowana w Europejskim Centrum Logistyki i Rozwoju ILS, gdzie w Zakroczymiu na piętnastohektarowej działce powstało największe w Europie Środkowo-Wschodniej centrum logistyczne branży motoryzacyjnej. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a firma działa w oparciu o zezwolenie nr 152 wydane przez W-M SSE. Firma zadeklarowała poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 155 milionów złotych oraz zatrudnienie 200 nowych pracowników.
Wybudowany obiekt posiada 40.000 mkw. powierzchni magazynowej. Przyjmowanie i wydawanie towaru realizowane jest za pomocą około 40 bram rozładunkowych. Główny magazyn to kompletna czteropoziomowa zabudowa regałowa, 17.000 miejsc paletowych i 18.000 miejsc półkowych oraz system taśmociągów o długości 11 km. Nowoczesne sortery umożliwiają segregowanie 30.000 sztuk towaru na godzinę.
 
Więcej informacji o firmie.
 
 

 
Postępy w budowie Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS.

 
Testy sorterów w Europejskim Centrum Logistyki i Rozwoju ILS.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.