Lekcja o Funduszach Europejskich dla szkół

Już po raz czwarty na terenie województw: warmińsko-mazurskiego,  lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego i świętokrzyskiego (obszar Polski Wschodniej) odbędzie się akcja edukacyjna pn. „Lekcja o Funduszach Europejskich” pod hasłem przewodnim „Przedsiębiorczość”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Rozwoju.

Podczas czterdziestopięciominutowych zajęć młodzież dowie się między innymi w jaki sposób Fundusze Europejskie mogą pomóc im przekuć swoje pomysły w innowacyjny biznes. Nauczyciele przeprowadzą lekcje w oparciu o scenariusz oraz specjalnie przygotowany komiks. Na zakończenie każdych zajęć zostanie przeprowadzony konkurs – uczniowie, którzy najszybciej rozwiążą zadania, otrzymają drobne upominki. Natomiast nauczyciele zaangażowani w projekt otrzymają dyplomy oraz wezmą udział w losowaniu nagród, które będą przydatne w pracy z uczniami.

Nauczyciele ze szkół ponadgimnazjalnych w Polsce Wschodniej mogą zgłaszać klasy do udziału w projekcie do 16 grudnia 2016 r.

W poprzednich trzech edycjach akcji zrealizowanych w Polsce Wschodniej w latach 2011-2014, odbyło się 1 914 lekcji. W zajęciach przeprowadzonych przez 626 nauczycieli wzięło udział 40 570 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Relacje z lekcji dostępne są na stronie programu Rozwój Polski Wschodniej.

Więcej informacji na temat akcji.

Regulamin akcji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie POPW w zakładce „Lekcja o Funduszach Europejskich„.

Kontakt do biura projektu: e-mail: lekcja@exacto.pl 

Akcja realizowana jest w ramach Programu Polska Wschodnia.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.