Młodzież w firmie Europrofil

26 uczniów z Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Olsztynku zapoznało się z działalnością przedsiębiorstwa Europrofil Sp. z o.o. Młodzież miała okazję do zaznajomienia się z charakterem pracy osób obsługujących maszyny na hali produkcyjnej, jak też pracowników laboratorium oraz księgowości i kadr. W trakcie wizyty uczniowie mogli poznać proces  wytwarzania rur kanalizacyjnych oraz listew podparapetowych. Udało się nawet wyprodukować własną rurę PCV z nazwą i adresem szkoły, którą młodzież zabrała na pamiątkę.

Europrofil Spółka z o.o. w Olsztynku to przedsiębiorstwo produkcyjno-handlowe w 100% oparte o polski kapitał. Firma działa w oparciu o dwa zezwolenia na prowadzenie działalności w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W swej działalności – co szczególnie cenne ze względu na charakterystykę regionu Warmii i Mazur – łączy produkcję z tworzyw sztucznych z ekologią. Europrofil Spółka z o.o. to największy w północnej Polsce odbiorca ścinków poprodukcyjnych czystego PVC-U.  Posiadając wymagane zgody i koncesje pozwalające w świetle prawa odbierać odpady z tworzyw sztucznych, poddaje je odzyskowi. Pełnowartościowy surowiec powstały w tym procesie Spółka sprzedaje m. in. producentom grodzic, parapetów, profili okiennych, ale także produkuje z niego rury kanalizacyjne oraz listwy podparapetowe (profile) do transportu i montażu okien. W zakładzie jest zatrudnionych około 60 osób. Spółka jest laureatem „Gazeli Biznesu 2015”, uzyskała certyfikaty „Firma Godna Zaufania” oraz „Rzetelna Firma”,  uruchomiła własne Laboratorium Jakości, wdrożyła Zakładową Kontrolę Produkcji, rozbudowała park maszynowy i rozpoczęła budowę nowej hali produkcyjnej.

Więcej informacji o firmie.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.