Najnowsze zmiany w ustawie o zamówieniach publicznych

28 lipca 2016 r. weszła w życie ustawa z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw opublikowana 13 lipca 2016 r. w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej pod pozycją 1020.
Ustawa ta zmienia zasady udzielenia zamówień przez podmioty zarządzające specjalnymi strefami ekonomicznymi, co oznacza, że podmioty te nie będą zobowiązane do stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych (Pzp) do zamówień, których wysokość nie przekroczy kwot określonych w art. 11 ust. 8 tej ustawy (tzw. „progi unijne”). Dodatkowo podmioty zarządzające sse, będące zamawiającym w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 3 Prawa zamówień publicznych, udzielając zamówienia wyłączonego spod reżimu Pzp na podstawie wprowadzonych nowelizacją ustawy przepisów, mają obowiązek zamieszczenia ogłoszenia o udzielanym zamówieniu w Biuletynie Informacji Publicznej na swojej stronie podmiotowej.

 

Tekst ustawy o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw.
Tekst ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.