Nowa inwestycja w gminie Dywity

Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał 49 decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Otrzymała ją brytyjska firma BANAIR Inc. sp. z o.o. Dokument z rąk Prezesa Zarządu W-M SSE S.A. – Zbigniewa Targowskiego oraz Wiceprezesa Zarządu W-M SSE S.A. – Grzegorza Kłoczko odebrał – Prokurent Arkadiusz Rogulski. W wydarzeniu uczestniczył również były Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit.
BANAIR Inc. sp. z o.o. jest producentem elementów systemów gospodarki magazynowej i transportu tj. hale namiotowe, regały, kontenery specjalistycznego transportu, rampy, najazdy, kontenery do pojazdów, kontenery z wyciągarką itp. Przedsiębiorstwo planuje utworzenie nowego zakładu produkcyjnego w miejscowości Słupy w gminie Dywity. Przedsiębiorca utworzy również własny ośrodek badawczo – rozwojowy, w którym będą testowane produkowane wyroby oraz będą prowadzone prace nad nowymi rozwiązaniami i produktami. W związku z nową inwestycją firma zatrudni co najmniej 10 pracowników i poniesienie co najmniej 10 195 918 zł nakładów inwestycyjnych.
Gospodarki na całym świecie mocno ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa. Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy wydać kolejną decyzję o wsparciu w czasie kryzysu epidemicznego. W dodatku zagranicznej firmie, która zdecydowała się na inwestycję w powiecie olsztyńskim. Jesteśmy cały czas otwarci i gotowi do przyjmowania kolejnych wniosków – podkreśla Zbigniew Targowski Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.
W 2020 roku Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wydała 16 decyzji o wsparciu. Łączne przedsiębiorcy zadeklarowali poniesienie 100 837 843 zł nakładów inwestycyjnych oraz utworzenie 49 nowych miejsc pracy.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.