NOWA INWESTYCJA W RESZLU

20 września 2019 roku firma DFM Sp. z o.o. z siedzibą w Dobrym Mieście otrzymała decyzję o wsparciu rozbudowy zakładu w Reszlu zajmującego się produkcją mebli tapicerowanych. Dokument podpisany przez Prezesa Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA – Zbigniewa Targowskiego oraz Wiceprezesa – Marcina Czyżę, odebrali Marek Nowogrodzki – Wiceprezes Zarządu oraz Justyna Stachowicz – Członek Zarządu.

Przedsięwzięcie będzie polegało na znacznej rozbudowie zakładu w celu zwiększenia jego mocy produkcyjnych. Zostanie wybudowana nowa hala produkcyjno-magazynowa wraz z częścią socjalno-biurową, zakupione zostaną nowe maszyny i urządzenia, a także zwiększone zatrudnienie. Dzięki tej inwestycji możliwa będzie istotna reorganizacja cyklu technologicznego, co zdecydowanie wpłynie na zwiększenie wydajności zakładu głównie poprzez eliminację wąskich gardeł produkcji.

DFM Sp. z o.o. zainwestuje co najmniej 12 000 000 złotych i zatrudni minimum 20 nowych pracowników. Projekt zrealizowany zostanie w Reszlu na działkach o powierzchni 3,8302 ha.

DFM Sp. z o.o. to firma ze 100% polskim kapitałem produkująca meble tapicerowane. Profil produkcji obejmuje szeroki asortyment nowoczesnych modeli wysokiej klasy, w szczególności obejmujący  reprezentacyjne meble do salonu, praktyczne tapicerowane meble rozkładane oraz meble wypoczynkowe.
Firma z powodzeniem sprzedaje najwyższej jakości meble na rynki: krajów Beneluxu, Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Skandynawii oraz Stanów Zjednoczonych.
Produkcja realizowana jest w trzech zakładach produkcyjnych:

  • Dobre Miasto – zakład produkcyjny o pow.  ponad 60 000 m2;
  • Olsztyn – zakład produkcyjny o powierzchni ponad 6 000 m2;
  • Reszel – zakład produkcyjny o powierzchni ponad 6 000 m2.

Meble produkowane w zakładzie w Reszlu przeznaczone są głównie na rynki Europy Zachodniej.

Więcej informacji o firmie.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.