O kształceniu branżowym na konferencji

19 kwietnia 2017 r. w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się konferencja „Kształcenie zawodowe w systemie dualnym”. Organizatorem wydarzenia były – Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

W konferencji udział wzięli m.in.: Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Grzegorz Smoliński – Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Krzysztof Marek Nowacki – Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Dariusz Rudnik – Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy, Antoni Górski – Prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Bożena Mayer-Gawron – Wicedyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Głównym tematem konferencji była kwestia dostosowania sytemu edukacji zawodowej do potrzeb przedsiębiorców. System dualny, w którym uczniowie odbywają zajęcia praktyczne w lokalnych firmach to jeden z elementów reformy oświaty. Inicjatywy łączenia szkół zawodowych z konkretnymi przedsiębiorcami zależne są od dobrego zrozumienia partnerów, właściwej komunikacji, poszanowania i codziennej współpracy. Jednym z nowych i ważnych celów jest animowanie ww. powiązań, wspieranie odpowiednich projektów i czynny udział przy ich tworzeniu. Dzięki upowszechnieniu współpracy szkół z pracodawcami oraz ich zaangażowaniu w praktyczne nauczanie zawodu uczniowie szkół zawodowych zyskują większe szanse na zatrudnienie, a pracodawcy dostęp do wykwalifikowanej kadry.

W drugiej części konferencji przedsiębiorcy oraz dyrektorzy szkół opowiedzieli o swoich doświadczeniach dotyczących współpracy w ramach szkolnictwa zawodowego. O problemach i sukcesach w tej dziedzinie mówił m.in. Marcin Wachsman – Dyrektor Zakładu Nova Mazur Design Sp. z o.o. działającego w Bartoszycach w oparciu o Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. 

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.