O Polskiej Strefie Inwestycji na I Szczycieńskim Samorządowym Forum Przedsiębiorczości

27 września 2019 r. w Szczytnie odbyło się I Szczycieńskie Samorządowe Forum Przedsiębiorczości zorganizowane przez władze samorządowe Urzędu Miejskiego w Szczytnie. Obecni na forum pracownicy Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. zaprezentowali funkcjonowanie oraz możliwości wsparcia inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Na terenie Szczytna obowiązują najniższe w kraju kryteria ilościowe (minimalna wartości inwestycji) wynoszące odpowiednio: 10 mln zł dla dużego przedsiębiorcy, 2 mln zł dla średniego przedsiębiorcy, 0,5 mln zł dla małego przedsiębiorcy i 0,2 mln zł dla mikroprzedsiębiorcy. Dla województwa warmińsko-mazurskiego wysokość pomocy publicznej w postaci zwolnień w podatku dochodowym wynosi do 70%  wartości inwestycji. 

Uczestniczący w forum przedstawiciele Portu Lotniczego Olsztyn Mazury, Warmińsko–Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Urzędu Marszałkowskiego oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego podzieli się swoją wiedzą na temat kierunków rozwoju regionu i lokalnej przedsiębiorczości, możliwości pozyskania środków unijnych oraz kwestii rozwoju kwalifikacji i kompetencji pracowników. W spotkaniu uczestniczyło blisko 80 przedsiębiorców.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.