O Polskiej Strefie Inwestycji w Lidzbarku Warmińskim

12 marca 2019 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami. W ramach wydarzenia przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA: Grzegorz Smoliński – Prezes oraz Krzysztof Gąsior – Dyrektor Departamentu Infrastruktury Strefy zapoznali licznie zgromadzonych uczestników spotkania z zasadami funkcjonowania Polskiej Strefy Inwestycji.

W wydarzeniu wzięli również udział: Jan Harhaj – Starosta Powiatu Lidzbarskiego, Jacek Wiśniowski – Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego, Jarosław Kogut – Wicestarosta Powiatu Lidzbarskiego oraz przedstawicielki Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA.

Od 5.09.2018 r., w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, firmy mogą korzystać z ulgi podatkowej na terenie całej Polski (również m.in. na terenach będących własnością przedsiębiorstw), a nie tylko na obszarach objętych granicami stref. Decyzje o wsparciu mogą otrzymać przedsiębiorstwa realizujące nowe projekty inwestycyjne takie jak: inwestycja w rzeczowe aktywa trwałe lub wartości niematerialne i prawne związane z założeniem nowego przedsiębiorstwa, zwiększeniem zdolności produkcyjnej istniejącego przedsiębiorstwa, dywersyfikacją produkcji przedsiębiorstwa przez wprowadzenie produktów uprzednio nieprodukowanych w przedsiębiorstwie lub zasadniczą zmianą dotyczącą procesu produkcyjnego istniejącego przedsiębiorstwa. Na obszarze zarządzanym przez Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną SA, firmy otrzymują zwolnienie z podatku dochodowego na okres do 15 lat. Nowy system wspierania inwestycji zróżnicował kryteria przyznawania pomocy w zależności m.in. od jakości inwestycji oraz sytuacji gospodarczej w regionie. 

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.