O POLSKIEJ STREFIE INWESTYCJI W POWIECIE PISKIM

5 września 2019 r. – w pierwszą rocznicę wejścia  w życie Rozporządzenia wykonawczego do Ustawy o wspieraniu nowych inwestycji, w Starostwie Powiatowym w Piszu odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami na temat możliwości wsparcia inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. 

Uczestników wydarzenia przywitał gospodarz spotkania Marek Wysocki – Wicestarosta Piski. Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną SA reprezentowali przedstawiciele Departamentu Infrastruktury Strefy: Magdalena Szulc – Zastępca Dyrektora i Marcin Kemski – Starszy Inspektor. Pracownicy strefy omówili możliwości otrzymania pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego – w województwie warmińsko-mazurskim ta pomoc możliwa jest do 70%  wartości inwestycji oraz kryteria otrzymania wsparcia na realizację nowych inwestycji. 

W mieście Pisz oraz w gminach bezpośrednio graniczących z miastem, minimalne nakłady inwestycyjne wynoszą: 200 000 zł dla mikroprzedsiębiorcy, 500 000 zł dla małego przedsiębiorcy, 2 000 000 zł dla średniego przedsiębiorcy i 10 000 000 zł dla dużego przedsiębiorcy.

Ponadto Marcin Kamiński – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piszu przedstawił narzędzia wsparcia, z których mogą korzystać zarówno przedsiębiorcy jak i pracownicy. 

Po wystąpieniach odbyły się indywidualne konsultacje. 

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.