Otwarcie zakładu Grupy Polmlek

23 maja 2017 r. w Lidzbarku Warmińskim odbyło się uroczyste otwarcie fabryki Grupy Polmlek, w której przetwarzany jest koncentrat białek serwatkowych (WPC) i cukier mleczny (laktoza). Jest to jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów mleczarskich w Europie, gdzie przerabia się od 2,5 do 3 milionów litrów serwatki dziennie. Na podstawie Zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej założono poniesienie nakładów w wysokości co najmniej 150 mln zł i utworzenie minimum 70 nowych miejsc pracy. W ramach projektu została zakupiona i zainstalowana najnowocześniejsza linia technologiczna do suszenia serwatki w postaci koncentratu białek serwatkowych oraz laktozy. Instalacja produkcji koncentratów białek serwatkowych jest unikatową, a suszenie laktozy innowacyjną technologią niestosowaną dotychczas w Polsce.

Zakład w Lidzbarku Warmińskim wyróżnia fakt, że cały proces produkcji jest w pełni kontrolowany i zautomatyzowany przez system informatyczny typu MES, co w każdym momencie umożliwia analizę parametrów poszczególnych instalacji i ilości przerobionego surowca. Przy budowie zastosowano beton w technologii ślizgowej, dzięki czemu produkty pozyskiwane są w sterylnych warunkach. Docelowa zdolność produkcyjna fabryki to aż 6 milionów litrów serwatki na dobę. Zakład w 95% wykorzystuje do procesów produkcyjnych wodę wtórną uzyskaną z zagęszczenia serwatki. 

Materiał TVP o inwestycji w Lidzbarku Warmińskim.

 

Grupa Polmlek to trzecia pod względem wielkości sprzedaży firma z branży mleczarskiej w Polsce, zatrudniająca ponad 3000 pracowników. W skład Grupy Polmlek wchodzi 7 zakładów produkujących cały przekrój asortymentu nabiałowego, m.in.: sery, sery topione, twarogi, śmietany, jogurty, masła, mleko UHT, mleko w proszku, desery mleczne i inne. 1 października 2015 r. oferta Grupy Polmlek poszerzyła się dodatkowo o soki, nektary i napoje znanych polskich marek: Fortuna, Garden, Pysio i Sonda.

Więcej informacji o firmie.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.