Pierwsza w historii decyzja o wsparciu w powiecie giżyckim

6 grudnia 2018 r. Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA: Grzegorz Smoliński – Prezes oraz Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg – Wiceprezes podpisał zgodę na realizację przedsięwzięcia polegającego na zwiększeniu zdolności produkcyjnej firmy ES-SYSTEM Wilkasy sp. z o.o. Decyzję o wsparciu inwestycji w imieniu inwestora odebrali Józef Mikulski – Prezes Zarządu, Bożena Wandel – Wiceprezes oraz Piotr Zwolak – Członek Zarządu. Dokument jest pierwszym w historii wsparciem przedsiębiorcy w powiecie giżyckim przez Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną, która istnieje od 1997 r.

ES-SYSTEM Wilkasy sp. z o.o. (duża firma z polskim kapitałem) zadeklarowała poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 11 300 000 zł oraz utrzymanie 386 miejsc pracy. Przedsięwzięcie zrealizowane zostanie w Wilkasach na nieruchomości o powierzchni 4,57 ha i będzie polegało na kupnie maszyn oraz urządzeń dla wydziałów produkcji ciężkiej, tj.: odlewnia, obróbka skrawaniem, wtryskarki, frezarki, lakiernia oraz wydziały montażowe i pomocnicze. Maszyny i urządzenia będą montowane w istniejących budynkach, w których odbywa się produkcja sprzętu oświetleniowego. W wyniku realizacji inwestycji nastąpi m.in.: zwiększenie prędkości dotychczasowych procesów, wykonywanie detali o lepszych parametrach, wzrost wydajności i zwiększenie wolumenu produkcji, a także usprawnienie procesów projektowania i planowania produkcji oraz logistyki.

Historia zakładu w Wilkasach sięga 1947 r., kiedy to powstały w Giżycku Warsztaty Wydzielone Naprawy Maszyn Rolniczych Państwowych Gospodarstw Rolnych. Do Wilkas nad jeziorem Niegocin zakłady zostały przeniesione w 1951 r., a w 1957 r. nastąpiła zmiana profilu produkcji przedsiębiorstwa na utrzymaną do dziś branżę oświetleniową. Przedsiębiorstwo nosiło również nazwy – Zakłady Sprzętu Oświetleniowego Polam – Wilkasy oraz Elektrim Wilkasy.
Od 1 grudnia 1999 r. właścicielem zakładu w Wilkasach jest istniejąca od 1990 r. ES – SYSTEM SA z siedzibą w Krakowie. ES – SYSTEM SA to największa polska firma branży oświetleniowej z 15% udziałem w segmencie profesjonalnej techniki oświetleniowej dla obiektów budownictwa: ogólnego, architektonicznego, mieszkalnego, przemysłowego, specjalistycznego, zewnętrznego.

Więcej informacji o firmie.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.