Pierwsza wizyta w ramach Programu Laboratorium

Młodzież z Gimnazjum imienia Noblistów Polskich z Olsztynka, w ramach Programu Laboratorium, miała okazję poznać zakład produkcyjny Alnea. 32 uczniów, pedagog, 2 wychowawców klas III oraz Dyrektor – Pani Irena Jędruszewska zwiedzili zakład produkcyjny i biuro projektowe przedsiębiorstwa, po których oprowadzani byli przez pracowników firmy Alnea oraz przez Prezesa Zarządu – Krzysztofa Kamińskiego. W trakcie wizyty przekazywane były informacje dotyczące działalności przedsiębiorstwa i stanowisk pracy oraz umiejętności niezbędnych do obsługi maszyn, które są używane w firmie.
Tego rodzaju przedsięwzięcia mogą pomóc uczniom podjąć decyzję, jaką ścieżkę kariery wybrać w dalszym etapie edukacji. Wybór odpowiedniego zawodu to jedna z najważniejszych decyzji, którą musi podjąć młody człowiek. Oby realizacja Programu Laboratorium sprawiła, że będzie to decyzja opłacalna, a także taka, która jest realizacją marzeń i pasji.
W wizycie uczestniczyli też przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. oraz Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie, którzy są inicjatorami Programu Laboratorium.

 

 

Program Wspomagania Uczniów w Wyborze  Zawodu ”Laboratorium” skierowany  jest do uczniów gimnazjów powiatu olsztyńskiego. Głównym celem programu jest umożliwienie młodzieży poznania naturalnego środowiska pracy poprzez wizyty w zakładach pracy, a tym samym nabycie wiedzy o różnych zawodach. Gimnazjaliści podczas wizyt u pracodawców nie tylko poznają nowe zawody oraz lokalne środowisko pracy, ale też odkrywają w sobie pasje, zainteresowania. Ponadto, bardzo istotnym aspektem jest pomoc w wyborze dalszej ścieżki kształcenia lub zawodu oraz dostosowanie kształcenia do potrzeb pracodawców. Wycieczki mają pokazać, że nigdy nie jest za wcześnie, by zapoznać uczniów ze środowiskiem pracy i przekonać ich, że dobrze zorganizowana praca może być źródłem satysfakcji, zadowolenia i zabawy.

 

ALNEA (inicjator Programu Laboratorium) istnieje na rynku od roku 1984 i specjalizuje się w projektowaniu i produkcji maszyn i urządzeń pod konkretne potrzeby Klienta. W ciągu kilku lat działalności inżynierskiej firma wykonała testery parametrów: elektrycznych, pneumatycznych, mechanicznych, zrobotyzowane stanowiska i linie produkcyjne, automatyczne i półautomatcyzne stanowiska montażowe. Jednym z najlepiej poznanych przez ALNEA procesów jest proces lutowania selektywnego, w którym się specjalizuje. Wynikiem tego jest zgłoszenie patentowe oraz kontroler lutujący ZEUS-100.  Firma posiada także kompetencje w zakresie systemów informatycznych typu SCADA oraz w zakresie programowania w środowisku LabView.

Więcej informacji o firmie.

 

Zrobotyzowana stacja montażu w ciągu linii produkcyjnej:

Stanowisko lutowania filtrów:

Zrobotyzowana linia lutowania bloków zaworowych:

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.