Podstrefa w Olsztynku rośnie w siłę

Firma Europrofil Sp. z o.o. w Olsztynku rozpoczęła kolejny etap rozbudowy zakładu produkcyjnego w ramach posiadanego Zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Warmińsko-Mazurskiej Strefie Ekonomicznej. To kolejna po budowie zakładu urządzeń chłodniczych Frigipol oraz rozbudowie Tymbarku – największego w Olsztynku pracodawcy inwestycja w tym rejonie.

Rozpoczęcie realizacji inwestycji polegającej na budowie hali magazynowo – produkcyjnej wraz z wyposażeniem było okazją do wizyty Prezesa Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Strefy Ekonomicznej S.A. – Grzegorza Smolińskiego, Burmistrza Olsztynka – Artura Zenona Wrochny, Dyrektora Departamentu Infrastruktury Strefy – Krzysztofa Gąsiora oraz Starszego Inspektora – Marcina Kemskiego (autora zdjęć) w firmie. Gospodarzem spotkania była Prezes Europrofil Spółka z o.o. – Aneta Biernat.

Podstrefa Olsztynek pod względem wolnej powierzchni do zagospodarowania zaczęła się powoli kurczyć, dlatego wizyta w Olsztynku polegała również na inwentaryzacji gruntów, które mogłyby być w przyszłości włączone do Strefy. Nowe tereny, które znajdą się w tej Podstrefie, w kolejnych latach dadzą gminie silny impuls do rozwoju, a jej mieszkańcom zapewnią miejsca pracy.

 

Europrofil Spółka z o.o. w Olsztynku to przedsiębiorstwo produkcyjno-handlowe w 100% oparte o polski kapitał. W swej działalności – co szczególnie cenne ze względu na charakterystykę regionu Warmii i Mazur – łączy produkcję z tworzyw sztucznych z ekologią. Europrofil Spółka z o.o. to największy w północnej Polsce odbiorca ścinków poprodukcyjnych czystego PVC-U.  Posiadając wymagane zgody i koncesje pozwalające w świetle prawa odbierać odpady z tworzyw sztucznych, poddaje je odzyskowi. Pełnowartościowy surowiec powstały w tym procesie Spółka sprzedaje m. in. producentom grodzic, parapetów, profili okiennych, ale także produkuje z niego rury kanalizacyjne oraz listwy podparapetowe (profile) do transportu i montażu okien. W zakładzie jest zatrudnionych około 60 osób.
Spółka jest laureatem „Gazeli Biznesu 2015”, uzyskała certyfikaty „Firma Godna Zaufania” oraz „Rzetelna Firma”,  uruchomiła własne Laboratorium Jakości, wdrożyła Zakładową Kontrolę Produkcji, rozbudowała park maszynowy i rozpoczęła budowę nowej hali produkcyjnej.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.