Podsumowanie Programu Laboratorium

Świadomy wybór ścieżki kształcenia przez uczniów to jeden z niezbędnych elementów skutecznie realizowanej edukacji zawodowej. Uczniowie, którzy podjęli decyzję o wyborze zawodu kierując się swoimi indywidualnymi preferencjami, to osoby bardziej usatysfakcjonowane, zaangażowane w naukę, a w dłuższej perspektywie lepiej przygotowane do uczestnictwa w rynku pracy.

Współpraca z pracodawcami w zakresie szkolnictwa zawodowego przenosi się na efektywność zatrudnienia absolwentów. Absolwenci są chętniej zatrudniani w przedsiębiorstwach, w których wcześniej odbywali praktyczną naukę zawodu. Partnerstwo z pracodawcami jest kluczowe dla jakości kształcenia oraz dopasowania jego oferty do potrzeb rynku pracy.

Z takimi założeniami Warmińsko – Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz przedsiębiorstwo ALNEA Sp. z o.o. realizowały Pilotażowy Program Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu „Laboratorium”.

14 czerwca 2017 roku miało miejsce uroczyste podsumowanie projektu, który polegał na wizytach uczniów ostatnich klas gimnazjów powiatu olsztyńskiego w zakładach pracy. Główny cel programu to umożliwienie młodzieży poznania naturalnego środowiska pracy w przedsiębiorstwach, a tym samym nabycie wiedzy o różnych zawodach.

Na spotkaniu w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie podsumowania efektów realizacji Programu Laboratorium dokonali: Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. – Grzegorz Smoliński, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty – Krzysztof Marek Nowacki, Prezes Zarządu ALNEA Sp. z o.o. – Krzysztof Kamiński oraz przedstawiciele firm i szkół biorących udział w projekcie.

Program realizowany był od listopada 2016 roku do maja 2017 roku. Do Programu przystąpiło 18 firm, 15 szkół z terenu powiatu olsztyńskiego oraz 12 samorządów terytorialnych. Do tej pory odbyło się 48 wizyt w przedsiębiorstwach, w których wzięło udział około 960 uczniów. W planach jest rozszerzenie Programu na kolejne powiaty.

 

Więcej informacji o Programie.

Relacje z poszczególnych wizyt w przedsiębiorstwach.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.