Polska Strefa Inwestycji. Trzy pierwsze, historyczne decyzje o wsparciu wydane przez Zarząd W-M SSE

27 września 2018 r. odbyło się w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie uroczyste wręczenie przedsiębiorcom trzech decyzji o wsparciu. Dokumenty zostały podpisane przez Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy SA na podstawie Ustawy o wspieraniu nowych inwestycji oraz zgodnie ze Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Trzy firmy z polskim kapitałem (dwie średnie oraz jedna mała) otrzymały jako pierwsze w historii wsparcie na podstawie nowych zasad funkcjonowania stref ekonomicznych na obszarze zarządzanym przez W-M SSE SA. Decyzje odebrali: Janusz Muszyński – Prezes Zarządu Classic Sofa sp. z o.o., Marian Radecki – Prezes Zarządu Radex Poland sp. z o.o. sp. k., Maciej Radecki – Wiceprezes Zarządu Radex Poland sp. z o.o. sp. k., Kazimierz Łesyk – Prezes Zarządu Ajram sp. z o.o. W uroczystości wziął udział: Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski. Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną SA reprezentowali: Grzegorz Smoliński – Prezes Zarządu, Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg – Wiceprezes Zarządu, Grażyna Rosińska – Dyrektor Departamentu Finansowo-Organizacyjnego, Krzysztof Gąsior – Dyrektor Departamentu Infrastruktury Strefy, Eliza Jurkianiec – Wicedyrektor Departamentu Finansowo-Organizacyjnego, Bronisław Anfolecki – Wicedyrektor Departamentu Infrastruktury Strefy. Listy gratulacyjne odczytała i wręczyła przedsiębiorcom w imieniu Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigi Emilewicz Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Inwestycji Joanna Makarowska.
W ramach wydanych decyzji o wsparciu przedsiębiorstwa zobowiązały się do poniesienia nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 50 000 000 zł oraz zatrudnienia minimum 75 nowych pracowników.

Classic Sofa sp. z o.o. będzie realizowała przedsięwzięcie polegające na budowie hali produkcyjnej oraz jej wyposażeniu w maszyny i urządzenia. W miejscowości Cibórz koło Lidzbarka wytwarzane będą meble tapicerowane oraz skrzyniowe. W wyniku inwestycji poniesione zostaną nakłady w wysokości co najmniej 18 000 000 zł i utworzonych zostanie minimum 70 nowych miejsc pracy. Zakład powstanie na działce o powierzchni 5,6364 ha. Przedmiotem działalności firmy Classic Sofa sp. z o.o. jest produkcja na rynek krajowy oraz rynki zagraniczne mebli tapicerowanych: narożników wypoczynkowych z funkcją spania, sof wypoczynkowych, foteli. Koncepcja rozwoju firmy zakłada wytwarzanie gotowych wyrobów, jak i elementów meblowych. Do ich produkcji będą wykorzystane wysokiej jakości materiały tapicerskie oraz płyty meblowe wiórowe, foliowane, laminowane oraz drewno lite i naturalne okleiny.

Inwestycja Radex Poland sp. z o.o. sp. k. będzie polegać na dwuetapowej budowie w Iławie hal produkcyjno-magazynowych z zapleczem socjalno-biurowym wraz z infrastruktura techniczną o powierzchni ponad 11000 m2. W wyniku inwestycji poniesione zostaną nakłady w wysokości co najmniej 16 000 000 zł i utworzone zostaną minimum 3 nowe miejsca pracy. Projekt zlokalizowany będzie na działce o powierzchni 5,0059 ha. Radex Poland sp. z o.o. sp. k. jest firmą rodzinną, wiodącym producentem drzwi drewnianych, ościeżnic i schodów strychowych. Firma powstała w 1986 r. w Iławie i jest znaczącym producentem na rynku europejskim. którego produkty można znaleźć w największych sieciach handlowych na terenie: Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii, Niemiec, Austrii, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Islandii, Włoch, Słowenii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz wielu innych państw Europy. Strona internetowa firmy.

Ajram sp. z o.o. zaplanowała projekt, w ramach którego rozbudowane zostaną istniejące w Pasłęku obiekty oraz zakupione nowe maszyny i urządzenia. Zakład zostanie również powiększony o nowoczesny tartak i suszarnię drewna. Przedsięwzięcie pozwoli na zwiększenie powierzchni produkcyjno-magazynowej zakładu o 3000 m2 oraz podwojenie mocy produkcyjnej. W wyniku inwestycji poniesione zostaną nakłady w wysokości co najmniej 16 000 000 zł i utworzone zostaną minimum 2 nowe miejsca pracy. Inwestycja realizowana będzie na działkach o powierzchni 2,5604 ha. Ajram sp. z o.o. jest firmą rodzinną, zajmującą się przetwórstwem drewna, w szczególności produkcją mebli z drewna litego. Zdecydowaną większość produktów spółki stanowią krzesła i stoły. Produkty firmy kupowane są w: Europie, Azji, Afryce oraz Australii. Strona internetowa firmy. 

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.