Raport dotyczący przedsiębiorczości

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami najnowszego raportu Global Entrepreneurship Index (GEI), w którym zostało zaprezentowanych 137 państw. GEI jest wskaźnikiem aktywności działalności gospodarczej opracowanym przez Instytut amerykańskiej Globalnej Przedsiębiorczości i Rozwoju, który pokazuje, jak poszczególne kraje na całym świecie przeznaczają środki na wspieranie przedsiębiorczości.

Polska w tegorocznym rankingu zajęła 31 miejsce (46,6 pkt.), awansując z 34 miejsca. Wśród krajów europejskich nasz kraj zajął 19 pozycję. Przed Polską zostały sklasyfikowane takie kraje jak: Estonia, Słowenia i Litwa. Za Polską znalazły się: Hiszpania, Słowacja, Turcja, Łotwa, Czechy, Włochy, Węgry i Grecja.

Wśród silnych stron Polski zostały wskazane czynniki internacjonalizacji, umiejętności startupów, innowacyjności produktowej i kapitału podwyższonego ryzyka. W tych obszarach Polska wyróżnia się na tle Europy. Wśród obszarów problemowych wskazano: networking, konkurencję, innowacyjność procesową oraz akceptację ryzyka.

W przygotowaniu raportu brane były pod uwagę takie czynniki jak: indywidualna postawa przedsiębiorcza, umiejętności i aspiracje mieszkańców oraz istniejąca infrastruktura społeczna i gospodarcza. Indeks służy do diagnozowania kluczowych wyzwań związanych z rozwojem przedsiębiorczości.

Więcej informacji.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.