Raport o stanie przedsiębiorstw w Polsce

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości opublikowała dziewiętnastą edycję Raportu o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Jest to syntetyczna analiza danych statystycznych GUS, Eurostat, Global Entrepreneurship Monitor, wyniki badań własnych PARP oraz badań zewnętrznych w okresie 2014-2016.

Z Raportu wynika, iż stan przedsiębiorczości w Polsce jest dobry – większość analizowanych wskaźników wzrasta, szczególnie jeśli chodzi o wyniki mikro i małych firm. Liczba przedsiębiorstw działających w Polsce jest wysoka, nie słabnie też skłonność Polaków do zakładania firm. Odnotowywany jest mocny wzrost odsetka mikroprzedsiębiorstw w całej populacji przedsiębiorstw. Rośnie także udział sektora MŚP w tworzeniu PKB. Systematycznie rośnie także liczba miejsc pracy w przedsiębiorstwach. Zauważalna jest poprawa sytuacji finansowej przedsiębiorstw, wzrost produktywności i poprawa działalności inwestycyjnej firm.
Co drugi przedsiębiorca, który wziął udział w badaniu panelowym PARP w połowie 2016 r., planował realizację inwestycji w najbliższych sześciu miesiącach.
Z przedstawionej w Raporcie oceny stopnia zagrożenia kontynuacji działalności i upadłości przedsiębiorstw wynika, iż najbardziej bezpieczną klasą wielkości okazują się być małe firmy, nieco mniej – średnie i najmniej – duże.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią Raportu na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.