TARGI MEBLE POLSKA 2017

Od 14 do 17 marca 2017 r. odbyły się  w Poznaniu targi MEBLE POLSKA 2017 – największe biznesowe spotkanie branży meblarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej. Na tym ważnym dla przemysłu meblarskiego wydarzeniu nie zabrakło Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, którą reprezentowała  Wiceprezes Zarządu – Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg.
Targi MEBLE POLSKA 2017 to okazja do zapoznania się z ofertą 300 firm z ponad 50 krajów, które przyjechały do Poznania. Wydarzenie jest organizowane od 2010 r. i przyciąga tłumy handlowców z całego świata oraz stanowi jedno z najskuteczniejszych narzędzi promocji eksportu. W 2017 r. do udziału w targach zgłosiło się wiele nowych firm, a spora część dotychczasowych wystawców zdecydowała się pokazać szerszy asortyment mebli niż dotychczas i zwiększyła powierzchnię stoisk. Niemal dwukrotnie zwiększyły się ekspozycje Fabryki Mebli Wójcik oraz Szynaka Meble, firm które funkcjonują w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Województwo warmińsko-mazurskie przoduje w Europie pod względem produkcji mebli, a największe zakłady związane z branżą meblarską funkcjonują w oparciu o zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Z danych Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli (OIGPM) wynika, że polski przemysł meblarski jest szóstym producentem na świecie (awans z dziesiątej pozycji) oraz czwartym eksporterem. Szacunkowa wartość produkcji mebli w 2016 r. osiągnęła poziom 42,45 mld zł, co oznacza wzrost o 8 procent w stosunku do 2015 r. Jak podaje OIGPM, polskie meblarstwo to dziś ponad 25 tysięcy zarejestrowanych podmiotów, z czego ponad 22 tysiące to firmy mikro, blisko 1 500 firmy małe, około 330  firmy średnie i 89 firmy duże. Według danych GUS łączna liczba zatrudnionych w branży meblarskiej na koniec listopada 2016 r. wyniosła 151 tysięcy osób, co oznacza zwiększenie o ponad 9 tysięcy etatów w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.
 
Więcej informacji o targach.
 
Zapraszamy do obejrzenia relacji z targów:
 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.