Umowa pomiędzy Strefą i Kuratorium podpisana

Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. – Grzegorz Smoliński oraz Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty – Krzysztof Marek Nowacki podpisali 14.09.2016 r. porozumienie o współpracy. 

Współpraca pomiędzy Stronami Porozumienia ma na celu m.in.:
– zapewnienie spójnych, wzajemnie uzupełniających się działań na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego na Warmii  i Mazurach;
– upowszechnianie i rozwój współpracy szkół i pracodawców w zakresie kształcenia zawodowego;
– upowszechnianie i rozwój kształcenia ustawicznego, niezbędnego w warunkach współczesnego rozwoju nauki, techniki i technologii z uwzględnieniem potrzeb rynku pracy.

 

Kształcenie musi być silnie powiązane z potrzebami pracodawców w zakresie kwalifikacji. Należy je uczynić odpowiednim do rynku pracy angażując przedsiębiorstwa nie tylko poprzez partnerstwa, lecz również poprzez zwiększanie ich udziału na każdym etapie ścieżki edukacyjnej młodzieży. Dla przedsiębiorców skupionych w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej właśnie pracownicy z kompetencjami zawodowymi są najbardziej pożądaną grupą. Z tego powodu jednym z celów Strefy jest animowanie działań przyczyniających się do rozwijania tej sfery.

 

Podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Warmińsko – Mazurskim Kuratorium Oświaty a Warmińsko – Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. jest kolejnym krokiem w celu zapewnienia spójnych działań na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego na terenie Warmii i Mazur, upowszechnienia i rozwoju współpracy szkół i pracodawców oraz promocji kształcenia ustawicznego.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.