W-M SSE liderem w liczbie wydanych decyzji o wsparciu

5 września 2018 r. weszły w życie rozporządzenia do Ustawy o wspieraniu nowych inwestycji dzięki którym przedsiębiorcy mogą ubiegać się o uzyskanie decyzji o wsparciu. Dokumenty są wydawane w oparciu o nowy mechanizm udzielania firmom pomocy publicznej na realizację projektów inwestycyjnych.

Przez pierwsze trzy miesiące funkcjonowania Ustawy o wspieraniu nowych inwestycji Zarząd W-M SSE SA (Prezes Grzegorz Smoliński oraz Wiceprezes Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg) wydał siedem decyzji o wsparciu. Zgodę na realizację przedsięwzięć otrzymały polskie firmy (mikroprzedsiębiorstwo, dwie małe firmy, trzy średnie i jedna duża). W ramach wydanych dokumentów przedsiębiorstwa zobowiązały się do poniesienia nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 180 115 000 zł oraz zatrudnienia minimum 102 nowych pracowników.

Bilans siedmiu wydanych decyzji o wsparciu sprawia, że 4 grudnia 2018 r. Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych w liczbie dokumentów wydanych na podstawie Ustawy o wspieraniu nowych inwestycji (16,67% decyzji wydanych przez wszystkie polskie specjalne strefy ekonomiczne).

Nowe zasady inwestowania w W-M SSE.

 

Źródło: PAIH oraz Puls Biznesu

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.