W Szczytnie rozmawiano o gospodarczej roli W-M SSE

20 kwietnia 2018 r. gościem spotkania z cyklu „Rozmowy o ojczyźnie” był Grzegorz Smoliński – Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA. W Szczytnie rozmawiano głównie o rozwoju gospodarczym regionu oraz inwestycjach w specjalnej strefie ekonomicznej. W spotkaniu wzięli również udział Krzysztof Marek Nowacki – Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty oraz Henryk Żuchowski – Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Olsztynie.

Podstrefa Szczytno to jedna z trzech pierwszych podstref Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pierwsze zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w W-M SSE zostało podpisane 28 października 1998 r. Dzięki jego zapisom spółka Cetco-Poland zainwestowała w Korpelach, w szczycieńskiej podstrefie. Bilans funkcjonowania podstrefy w Korpelach przedstawia się następująco: 24 zezwolenia – przedsiębiorstwa zainwestowały 137 960 193 zł oraz zatrudniły 630 osób.

Obecnie w Podstrefie Szczytno (Korpele) znajduje się 42,2876 ha, z których pozostało do zagospodarowania 8,2 ha.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem Informacji TVP:

Gospodarka regionu kolejnym tematem „Rozmów o ojczyźnie”.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.