Warsztaty Innowacyjnych Pomysłów

Firma Svanvid zakwalifikowała się do Warsztatu Innowacyjnych Pomysłów w ramach otwartych innowacji na rozwiązania adekwatne do wyzwań technologicznych i środowiskowych dla PGNiG TERMIKA S.A. Celem organizowanego naboru było wyłonienie podmiotów, których propozycje rozwiązań najlepiej wpisują się w agendę wyzwań technologicznych i środowiskowych PGNiG TERMIKA S.A., a których rozwiązania są możliwe do demonstracji, pilotażu i/lub komercyjnego wdrożenia. Z blisko stu interesujących, innowacyjnych pomysłów, wybrano dwanaście, które zostaną zaprezentowane podczas Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów 20 kwietnia br. w Muzeum Gazownictwa w Warszawie. Inicjatywa organizowana była we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu SA. oraz Izbą Gospodarczą Gazownictwa.

Innowacyjny Pomysł firmy Svanvid dotyczy Technologii produkcji biopaliw w oparciu o dwutlenek węgla i mikroalgi. Technologia dotyczy wykorzystania odpadowego dwutlenku węgla oraz mikroalg do produkcji oleju, który następnie można wykorzystać jako surowiec do produkcji biopaliw: biodiesla lub paliwa lotniczego. 

Więcej o inicjatywie można dowiedzieć się na stronie internetowej.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.