Wizyta uczniów w Tymbarku

30 listopada odbyła się kolejna wizyta młodzieży w ramach Programu Laboratorium. 21 uczniów z Zespołu Szkół w Czerwonce odwiedziło zakład produkcyjny firmy Tymbark w Olsztynku. Młodzież miała okazję do poznania wielu stanowisk pracy w różnych działach przedsiębiorstwa, m.in.: na produkcji, w magazynie, w laboratorium oraz w dziale technicznym. Na koniec wizyty, młodzież musiała zmierzyć się z zadaniem polegającym na rozpoznaniu składu 3 rodzajów soków produkowanych w Olsztynku. W wizycie brali również udział przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Zakład produkcyjny TYMBARK -MWS Sp. z o.o. Sp.k. Oddział w Olsztynku działa w oparciu o Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na podstawie którego do 31.12.2018 r. poniesionych zostanie co najmniej 49 milionów złotych oraz zatrudnionych będzie 21 nowych pracowników, co da łączne zatrudnienie w wielkości 461 pracowników.

Tymbark to lider na rynku soków, nektarów i napojów w Polsce i jedna z najbardziej cenionych polskich marek zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

Początki firmy sięgają 1936 roku, gdy z inicjatywy młodego inżyniera sadownictwa, Józefa Marka, powstała w Tymbarku pierwsza na Podhalu Spółdzielnia Owocarska. Zakład przez lata budował swoją pozycję na rynku, a największy rozwój firmy nastąpił po wejściu w skład Grupy Maspex w 1999 roku. Tymbark szybko z marki regionalnej stał się graczem numer jeden na ogromnie wymagającym rynku. Dziś można śmiało powiedzieć, że produkty Tymbarku poza Antarktydą są dostępne na wszystkich kontynentach – trafiają do ponad 30 krajów na całym świecie.

Grupa Maspex jest polską, jedną z największych w Europie Środkowo-Wschodniej firm w segmencie produktów spożywczych. Firma jest zdecydowanym liderem na rynku soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach, na Słowacji, czołowym producentem na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii i na Litwie oraz wiodącym producentem produktów instant (kawa cappuccino, kakao, zabielacze w proszku do kawy, herbatki rozpuszczalne) w Europie Środkowo-Wschodniej. Maspex to także lider na rynku makaronów w Polsce oraz ich wiodący producent w Rumunii. Zajmuje również liderską pozycję na rynku dżemów, keczupów i sosów oraz jest czołowym producentem w segmencie dań gotowych i przetworów warzywnych w Polsce. Firma jest także czołowym graczem na rynku wody w Rumunii. Marki takie jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz to zdecydowani liderzy w swoich kategoriach, produkty, które cieszą się ogromnym zaufaniem konsumentów nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy Środkowo – Wschodniej.

Więcej informacji:
Grupa Maspex.
Tymbark.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.