Wizyta w firmie Polmlek

Efekty projektu polegającego na budowie nowego budynku proszkowni i rozbudowie infrastruktury technicznej spółki Polmlek na terenie Lidzbarka Warmińskiego mieli okazję zobaczyć: Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. – Grzegorz Smoliński, Dyrektor Departamentu Infrastruktury Strefy – Krzysztof Gąsior oraz Starszy Inspektor Departamentu Infrastruktury Strefy – Marcin Kemski.

Na podstawie Zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zakładano poniesienie nakładów w wysokości co najmniej 150 mln zł i utworzenie co najmniej 70 nowych miejsc pracy. Zostały zakupione i zainstalowane najnowocześniejsze linia technologiczne do suszenia serwatki w postaci koncentratu białek serwatkowych oraz laktozy. Instalacja produkcji koncentratów białek serwatkowych jest unikatową w skali kraju, natomiast suszenie laktozy jest innowacyjną technologią niestosowaną dotychczas w Polsce.

 

POLMLEK sp. z o.o. prowadzi na terenie Lidzbarka Warmińskiego działalność gospodarczą polegającą na przetwórstwie mleka. Grupa Polmlek to trzecia pod względem wielkości sprzedaży firma z branży mleczarskiej w Polsce, zatrudniająca ponad 3000 pracowników. W skład Grupy Polmlek wchodzi 9 zakładów produkcyjnych, produkujących cały przekrój asortymentu nabiałowego m.in. sery, sery topione, twarogi, śmietany, jogurty, masła, mleko UHT, mleko w proszku, desery mleczne i inne. 1 października 2015 r. portfolio Grupy Polmlek poszerzyło się dodatkowo o soki, nektary i napoje znanych polskich marek Fortuna, Garden, Pysio i Sonda.Głównymi udziałowcami, a zarazem twórcami Grupy są osoby prywatne reprezentujące kapitał polski: Andrzej Grabowski oraz Jerzy Borucki. Centrala Grupy znajduje się w Pułtusku.

Więcej informacji o firmie.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.