Wizyta w Michelin

28.11.2016 r. przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. mieli przyjemność zwiedzić największą fabryką opon w Polsce i jedną z największych na świecie – olsztyńską fabrykę Michelin Polska S.A.. Wizyta była okazją do zapoznania się z poszczególnymi działami produkcji oraz parkiem technologicznym firmy, do rozwoju którego przyczyniła się również Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wydając Michelin 3 zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie W-M SSE.

Spotkanie rozpoczęto od krótkiej prezentacji firmy posiadającej w Olsztynie teren o powierzchni 187 hektarów. Brali w niej udział: Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Michelin Polska S.A. – Jarosław Michalak, Dyrektor Finansowy – Mariusz Duda oraz Dyrektor ds. Public Affairs – Grzegorz Wojasiński, Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. – Grzegorz Smoliński, Dyrektor Departamentu Infrastruktury Strefy – Krzysztof Gąsior oraz Starszy Inspektor Departamentu Infrastruktury Strefy – Marcin Kemski.

Michelin rozpoczął działalność handlową w Polsce w 1994 roku. Rok później objął większościowy pakiet Stomilu Olsztyn, a następnie rozpoczął proces inwestycyjny, rozbudowę i modernizację fabryki. W ciągu 21 lat Michelin zainwestował w olsztyńską fabrykę  miliard  euro. Dzięki inwestycjom fabryka stała się jedną z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie na świecie.

Michelin produkuje w niej opony do samochodów osobowych, 4×4, dostawczych, ciężarowych oraz do pojazdów rolniczych, a także formy do produkcji opon, kordy i mieszankę gumową. Do fabryki należy też nowoczesne Centrum Logistyczne o powierzchni 110  tys. metrów kwadratowych, które jest jednym z największych magazynów Michelin na świecie i największym w Europie Środkowo-Wschodniej.

Michelin Polska jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach zatrudniającym około 4.500 osób.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.