Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego z udziałem Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Elżbiety Rafalskiej

16.07.2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbyło się posiedzenie plenarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Warmińsko-Mazurskiego pod przewodnictwem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego. W obradach wzięła udział Elżbieta Rafalska – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, która przewodniczy ogólnopolskiej radzie.

Głównym tematem spotkania była rola samorządu w kreowaniu polityki rodzinnej oraz finansowe i społeczne skutki przywrócenia wieku emerytalnego. Najbardziej popularnym i efektywnym przykładem kreowania polityki rodzinnej na szczeblu samorządowym jest program „Rodzina 500 plus”.

Realizacja tego programu i sprawne jego wdrożenie, mogło się tylko udać przy dobrej współpracy z samorządem. To trzeba jasno powiedzieć. Mimo, że na początku był opór ze strony samorządu, to pokazaliśmy, że ta współpraca jest możliwa – powiedziała Elżbieta Rafalska – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Podczas posiedzenia poruszane były też tematy związane z gospodarką Warmii i Mazur.

Podstawą godziwego życia jest oczywiście godziwa praca, którą trzeba zaoferować mieszkańcom i takie warunki stwarza również Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz ustawa, która weszła w życie 30 czerwca tego roku, czyli Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji. Jeżeli nie będzie pracy na odpowiednim poziomie, to nie ma regionów, w których ludzie mogliby spokojnie żyć – stwierdził Grzegorz Smoliński – Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA.

Zapraszamy do zapoznania się materiałem TVP dotyczącym posiedzenia plenarnego Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

Ministerialna wizyta. Rozmawiano o polityce rodzinnej.

 

 

Autor zdjęć – Kamil Olszewski, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.