Z wizytą w firmie Zortrax

18 lipca w olsztyńskiej siedzibie polskiego producenta drukarek 3D – Zortrax S.A. odbyło się spotkanie Grzegorza Smolińskiego Prezesa Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. z Rafałem Tomasiakiem Prezesem Zarządu Zortrax S.A. W spotkaniu udział wzięli również Krzysztof Gąsior Dyrektor Departamentu Infrastruktury Strefy oraz Ewelina Sulkowska Starszy Inspektor Departamentu Finansowo-Organizacyjnego W-M SSE S.A.

Spotkanie było okazją do przybliżenia zasad funkcjonowania przedsiębiorstw w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i przedstawienia warunków, jakie należy spełnić, aby rozpocząć działalność w specjalnej strefie ekonomicznej.

Zortrax jest polskim liderem i jedną z czołowych firm w Europie w dziedzinie druku 3D. W najnowszej edycji prestiżowego raportu SmarTech jest wymieniany wśród największych producentów drukarek 3D na świecie. Firma założona w 2014 r. w Olsztynie oferuje swoim klientom zintegrowane środowisko druku 3D obejmujące nowatorską drukarkę, oprogramowanie oraz materiały do druku. Założycielami firmy Zortrax są Rafał Tomasiak i Marcin Olchanowski, którzy już w 2011 r. tworzyli projekty niskobudżetowych drukarek 3D. Przełom nastąpił w 2013 r. za sprawą udanej kampanii fundowania społecznościowego za pomocą amerykańskiego portalu Kickstarter, dzięki której zgromadzono środki w wysokości 180 tysięcy USD mające posłużyć wdrożeniu pierwszego produktu – drukarki 3D Zortrax M200 na rynek. W kwietniu 2015 r. społeczność 3D Hubs uznała drukarkę za najlepsze na świecie urządzenie desktopowe. W czerwcu 2016 r. Zortrax zaprezentował na targach w Amsterdamie najnowszy model drukarki Zortrax M300. Spółka współpracuje z ponad 160 resellerami i dystrybutorami w 50 krajach świata oraz zatrudnia najlepszych specjalistów z obszaru druku 3D.

Więcej informacji na temat firmy Zortrax znaleźć można na stronach:

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.