Zezwolenie dla DELPHIA YACHTS

30 czerwca 2016 roku miało miejsce uroczyste wręczenie Zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dokument został wręczony współwłaścicielowi firmy Delphia Yachts Wojciechowi Kotowi przez Prezesa Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Strefy Ekonomicznej S.A. – Grzegorza Smolińskiego. Gratulacje dla kadry zarządzającej firmą złożył również Wojewoda Warmińsko-Mazurski – Artur Chojecki, który był obecny podczas wręczania Zezwolenia.

Stocznia otrzymała zezwolenie na budowę centrum badawczo-rozwojowego, w którym zostaną zatrudnieni naukowcy i inżynierowie, co zagwarantuje wysoką jakość produktów i zwiększy konkurencyjność oraz innowacyjność firmy. W wyniku planowanej inwestycji poniesione zostaną nakłady w wysokości co najmniej 9 300 000 zł. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to 31 grudnia 2017 r.

Zaplanowane centrum badawczo-rozwojowe będzie funkcjonowało we współpracy z Politechniką Gdańską, Politechniką Warszawską i Instytutem Chemii Przemysłowej w Warszawie. Prowadzone w nim będą prace nad nowymi technologiami oraz użyciem nanomateriałów w procesie produkcji jachtów.

Inwestycja jest odpowiedzią na ciągłą potrzebę rozwoju i wzrost konkurencyjności produktów branży stoczniowej. Efektem prowadzonych badań będą nowoczesne linie technologiczne oraz wprowadzenie nowych innowacyjnych produktów – mówi Wojciech Kot.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.