200 mln zł na rozwój kadr dla przemysłu i biznesu

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) uruchomiło dwa nowe konkursy, których celem jest wsparcie rozwoju przyszłych kadr przemysłu motoryzacyjnego oraz sektora usług dla biznesu. Celem ogłoszonych przez NCBR konkursów jest stworzenie wysokiej jakości programów stażowych i programów rozwoju kompetencji dla studentów planujących związać swoją przyszłość z szeroko rozumianą branżą motoryzacyjną lub firmami prowadzącymi działalność w sektorach BPO (outsourcing procesów biznesowych), SSC (centrach usług wspólnych) lub IT.

W konkursie dedykowanym branży motoryzacyjnej o dofinansowanie mogą starać się uczelnie kształcące co najmniej 100 studentów. Poza programami stażowymi uczelnie mogą zgłaszać także m.in projekty uwzględniające certyfikowane szkolenia, zajęcia realizowane na uczelniach przez przedsiębiorców czy wizyty studyjne. W celu zwiększenia efektywności podejmowanych działań, uczelnie już na etapie przygotowania projektu muszą nawiązać współpracę z co najmniej jednym przedsiębiorcą prowadzącym działalność w Polsce w przemyśle motoryzacyjnym. Minimalny okres realizacji projektu to 12 miesięcy, zaś maksymalny – 42.

Wymagania w konkursie dotyczącym sektora usług dla biznesu są bardzo podobne. W tym przypadku uczelnie również muszą nawiązać współpracę z co najmniej jednym przedsiębiorcą prowadzącym w Polsce działalność w branży, której dedykowany jest konkurs. Zasadniczą różnicą jest grupa podmiotów mogących wnioskować o dofinansowanie – wnioski mogą składać jedynie uczelnie z miast liczących do 240 tys. osób. To efekt zabiegów resortu nauki na rzecz wsparcia mniejszych ośrodków na polu współpracy nauki z biznesem i zwiększania w nich dostępności kadr dla dynamicznie rozwijających się branż.

Wnioski o dofinansowanie projektów można składać od 8 maja do 9 czerwca 2017 roku.

Szczegółowe informacje o konkursie na projekty wspierające rozwój kadr dla przemysłu motoryzacyjnego.

Szczegółowe informacje o konkursie na projekty wspierające rozwój kadr dla sektora usług dla biznesu.

Pozostałe aktualne nabory wniosków w konkursach NCBR.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.