3 nowe decyzje o wsparciu

30 grudnia 2020 roku kolejne 3 przedsiębiorstwa otrzymały decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Dokumenty zostały podpisane przez Prezesa Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. – Krzysztofa Żochowskiego oraz Wiceprezesa – Grzegorza Kłoczko.

Decyzje otrzymały następujące firmy:

 1. NetLand sp. z o.o. (małe przedsiębiorstwo z polskim kapitałem) zainwestuje w Olsztynie na działce o powierzchni 0,3021 ha co najmniej 6 265 612,90 złotych
  Przedmiotem planowanego przedsięwzięcia jest utworzenie NetHub Iot, ośrodka badawczo-naukowo-laboratoryjnego zajmującego się m.in. projektowaniem, produkcją, programowaniem i montażem modułów telemetrycznych dotyczących wody, ciepła i prądu. W ramach projektu wybudowany zostanie nowoczesny, trzykondygnacyjny budynek wyposażony w urządzenia niezbędne do prowadzenia zamierzonej działalności gospodarczej.
 2. Europrofil sp. z o.o. (małe przedsiębiorstwo z polskim kapitałem) zainwestuje w Olsztynku na terenie działek o powierzchni 2,2715 ha co najmniej 1 000 000 złotych.
  Przedmiotem planowanej inwestycji jest rozbudowa funkcjonującego zakładu zajmującego się produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych dla budownictwa (listwy i profile), regranulatu odzyskiwanego z odpadów oraz masek i półmasek ochronnych. W ramach projektu planowana jest modernizacja pomieszczeń oraz zakup maszyn oraz urządzeń produkcyjnych, w tym w szczególności urządzeń umożliwiających produkcję masek i półmasek ochronnych spełniających najwyższe światowe standardy.
 3. IMS Modular sp. z o.o. (mikro przedsiębiorstwo z polskim kapitałem) zainwestuje w Wielbarku na terenie działek o powierzchni 1,2897 ha co najmniej 980 000 złotych.
  Przedmiotem planowanej inwestycji jest rozbudowa zakładu zajmującego się produkcją elementów drewnianych dla domków modułowych. Podstawowym celem inwestycyjnym jest zakup maszyn i urządzeń produkcyjnych, w tym w szczególności linii technologicznej do produkcji paneli wielowarstwowych. Realizacja projektu umożliwi firmie samodzielne prowadzenie produkcji ww. paneli wielowarstwowych oraz uniezależnienie się od podwykonawców.

Szczegółowe informacje o inwestorach:

 1. NetLand sp. z o.o. to firma realizująca, dostarczająca oraz wdrażająca różnorodne projekty informatyczne. W procesie zarządzania nimi wykorzystywane są nowoczesne narzędzia i technologie, dzięki czemu możliwa jest optymalizacja cyklu wytwórczego oraz czasu i kosztu wdrożenia. Firma od 12 lat świadczy usługi z zakresu IT, Telemetrii, Outsourcingu, dostarczając sprawnie działających i użytecznych systemów informatycznych, m.in. autorski system GlobeOms (program do nadzoru i zarządzania pracą instalacji przesyłowych).
  Więcej informacji o firmie.
 2. Europrofil sp. z o.o. do roku 2020 specjalizowała się wyłącznie w produkcji wyrobów dla budownictwa z tworzyw sztucznych, odzyskując je z segregowanych odpadów. Część pozyskanego surowca sprzedawana jest w postaci regranulatów i przemiałów. Obecnie firma jest największym w północnej Polsce odbiorcą ścinków poprodukcyjnych czystego PVC. W ofercie znajdują się m.in. listwy podparapetowe (profile) transportowe i montażowe do wszystkich systemów profili okiennych produkowanych w Polsce. W związku z wybuchem pandemii COVID-19, w drugim kwartale 2020 r. spółka rozpoczęła produkcję i sprzedaż masek oraz półmasek ochronnych. Obecnie Europrofil produkuje ok. 5 000 000 sztuk półmasek miesięcznie.
  Więcej informacji o firmie.
 3. IMS Modular sp. z o.o. zajmuje się produkcją modułów (domów, obiektów usługowych), ze szczególnym uwzględnieniem obiektów tworzonych w technologii wielowarstwowych płyt. Przedsiębiorstwo produkuje panele, z których buduje się również domki noclegowe w systemie hotelarstwa rozproszonego. IMS Modular nieustannie stara się wdrażać nowoczesne rozwiązania, pozwalające na budowę modułów w możliwie najbardziej ekologiczny i efektywny sposób. Firma oferuje swoim klientom zarówno gotowe projekty domów oraz budynków usługowych, jak również tworzy projekty zgodnie z indywidualnymi potrzebami inwestorów.
  Więcej informacji o firmie.

W 2020 roku Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wydała 30 decyzji o wsparciu. Łącznie przedsiębiorcy zadeklarowali poniesienie 330 464 893,80 zł nakładów inwestycyjnych oraz utworzenie 121 nowych miejsc pracy.

Udostępnij artykuł

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • StumbleUpon
 • Add to favorites
 • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.