BIOX JERZY KICZYŃSKI W POLSKIEJ STREFIE INWESTYCJI

17 kwietnia 2019 r. firma BIOX Jerzy Kiczyński otrzymała decyzję o wsparciu umożliwiającą skorzystanie z pomocy publicznej na realizację przedsięwzięcia w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Dokument podpisany przez Grzegorza Smolińskiego – Prezesa Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA odebrał Jerzy Kiczyński – Właściciel.

Główne cele przedsięwzięcia to zwiększenie oraz podniesienie jakości produkcji. W ramach inwestycji wybudowana zostanie hala produkcyjna, która będzie wyposażona m.in. w nowe, sterowane numerycznie, precyzyjne obrabiarki. Powstanie również stacja badawcza z basenem do badań śmigieł oraz kupiony zostanie sprzęt komputerowy oraz specjalistyczne oprogramowanie do przeprowadzania symulacji i obliczeń.

W ramach inwestycji BIOX Jerzy Kiczyński zainwestuje co najmniej 2 000 000 zł. Projekt zrealizowany zostanie w powiecie giżyckim – w Grajwie oraz Gajewie na działkach o powierzchni 1,3100 ha.

Firma BIOX powstała w 1989 r. i rozpoczęła jako pierwsza w Polsce produkcję specjalistycznych urządzeń wykorzystywanych w oczyszczalniach – bardzo nowoczesnych natleniaczy strumienicowych służących do natleniania i mieszania ścieków. Te nowoczesne wyroby dały początek szerokiej gamie urządzeń produkowanych na potrzeby branży wodno-ściekowej. W 1994 r. zaprojektowano i wprowadzono do produkcji mieszadła zatapialne, niezbędne wyposażenie nowoczesnej oczyszczalni ścieków.
BIOX Jerzy Kiczyński jest wiodącym polskim producentem natleniaczy strumienicowych, mieszadeł zatapialnych, dekanterów (koryt spustowych) z ruchomym przelewem. Jest też liczącym się dostawcą urządzeń pomocniczych: żurawików, prowadnic do pomp i mieszadeł, wciągarek linowych oraz innych specjalistycznych urządzeń.

Więcej informacji o firmie.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.