Braniewo dołączy do Strefy?

W celu skutecznego pozyskiwania inwestorów samorządy muszą dysponować  w pełni uzbrojonymi i dobrze skomunikowanymi terenami inwestycyjnymi. W obecnych czasach, gminy konkurują ze sobą starając się o niewystarczające, w stosunku do potrzeb, zasoby (np. nowe inwestycje). W związku z tym, wiele samorządów stara się podejmować coraz to większe wysiłki finansowe i organiza¬cyjne w celu zwiększenia swoich szans. Jednym ze sposobów na podniesienie atrakcyjności i konkurencyjności posiadanych terenów jest stosowanie zachęt inwestycyjnych.
Zgodnie z taką myślą przewodnią przebiegało spotkanie przedstawicieli Urzędu Miasta Braniewa z Zarządem Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Rozmowy dotyczyły utworzenia na terenie Miasta Braniewa Podstrefy Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie inwestorzy mogliby korzystać z pomocy publicznej w postaci zwolnienia dochodu z podatku dochodowego.

Prezes Zarządu – Grzegorz Smoliński stwierdził, że skutecznie prowadzona polityka proinwestycyjna niesie za sobą wiele korzyści dla gmin. Wśród pozytywnych efektów lokalizacji działalności gospodarczej przez inwestorów można wymienić chociażby wzrost zatrudnienia oraz zwiększenie wpływów budżetowych.
Burmistrz Miasta Braniewa – Monika Trzcińska wyraziła nadzieje, że w najbliższej przyszłości uda się objąć Specjalną Strefą Ekonomiczną tereny Miasta Braniewa, co spowoduje zwiększenie zainteresowania lokowaniem inwestycji na tych terenach.
W spotkaniu uczestniczyli ponadto: z ramienia Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dyrektor Departamentu Infrastruktury Strefy Krzysztof Gąsior oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury Strefy –  Magdalena Szulc, z ramienia Urzędu Miejskiego w Braniewie Winicjusz Sokół – Zastępca Burmistrza oraz Jerzy Butkiewicz – Kierownik Wydziału Inwestycji i Promocji.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.