Centrum badawczo-rozwojowe w Elblągu

Wprowadzenie na rynek nowego i innowacyjnego produktu to cel projektu, który będzie realizowany na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przez elbląską firmę LIRA Sp. z o.o. Zezwolenie na to przedsięwzięcie zostało wydane 30.03.2017 r. przez Zarząd W-M SSE: Prezesa Grzegorza Smolińskiego oraz Wiceprezes Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg. Dokument w imieniu przedsiębiorstwa odebrał Juliusz Sajko – Główny specjalista ds. umów.
 
Inwestycja polega na budowie hali oraz zakupie nowoczesnej linii technologicznej o wartości co najmniej 17 000 000 złotych. W wyniku wdrożenia prac badawczo – rozwojowych powstanie produkt charakteryzujący się wysoką skutecznością świetlną (wydajnością świetlną) oraz brakiem olśnienia (niepożądanego stanu powodującego uczucie złego widzenia). Technologia zastosowana przy produkcji została objęta patentem. Realizacja projektu pozwoli na dodatkowe zatrudnienie minimum 11 nowych pracowników.
 
LIRA Sp. z o.o. to firma z branży oświetleniowej obecna na rynku od 1983 roku. Przedsiębiorstwo zajmuje się wytwarzaniem opraw o nietypowych kształtach, wzornictwie i nowoczesnych technologiach wyprodukowanych we własnym zakładzie. Proces produkcji rozpoczyna się od zaprojektowania opraw w dziale badań i rozwoju, poprzez tworzenie modeli opraw na drukarce 3D, aż do wdrożenia do produkcji i skatalogowania. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu, firma LIRA jest w stanie wytworzyć dowolny produkt oświetleniowy na indywidualne zamówienie klienta. Poza nowoczesnymi maszynami do obróbki mechanicznej, przedsiębiorstwo posiada własną malarnię proszkową dzięki czemu kontroluje cały proces produkcyjny.
Firma zrealizowała wiele prestiżowych inwestycji w dziedzinie oświetlenia, w tym m.in.: Muzeum Powstania Warszawskiego, siedziba Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, hotel Mikołajki, Hotel Hilton w Warszawie, Hotel Gdańsk w Gdańsku, Centrum Handlowe Stary Browar w Poznaniu, Sky Tower we Wrocławiu, Stadion we Wrocławiu, Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie, sieć Q Hotel w Polsce, Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, sieć hoteli Best Western w Polsce, Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Olsztynie, Zduńskie Centrum Integracji Ratusz w Zduńskiej Woli, Basen Aquan w Lublinie,  sieć restauracji McDonalďs w Polsce i wiele innych.
 
Więcej informacji o firmie.
 

 

 
zdjęcie nr 4. Zduńskie Centrum Integracji Ratusz w Zduńskiej Woli;
zdjęcie nr 5. Muzeum Historii Żydów Polskich | NIZIO Design International |fot. Krzysztof Lipiński;
zdjęcie nr 6. Basen Aqua Lublin;
zdjęcie nr 7, 8. Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów | NIZIO Design International.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.