Decyzja o wsparciu inwestycji w Dywitach

11 grudnia 2018 r. Bujalski sp. z o.o. uzyskała zgodę na rozbudowę zakładu produkcyjnego w Dywitach. Decyzję o wsparciu inwestycji z rąk Grzegorza Smolińskiego – Prezesa Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA oraz Małgorzaty Sobieskiej zu Schwarzenberg – Wiceprezes odebrali – Tomasz Bujalski – Prezes Zarządu oraz Leszek Bujalski – Członek Zarządu.

Bujalski sp. z o.o. zamierza wybudować halę magazynowo-produkcyjną oraz wyposażyć ją w maszyny i urządzenia podnoszące efektywność istniejącego zakładu. Dzięki inwestycji spółka uzyska również nowe centrum logistyczne, które pozwoli m.in. na skrócenie czasu oczekiwania klienta na produkt końcowy. Celem inwestycji jest zapewnienie wysokiej jakości wytwarzanych wyrobów, stabilizacja i uporządkowanie procesu wytwarzania oraz dostosowanie go do najnowszych trendów w organizacji produkcji (metoda organizacji produkcji lean manufacturing). Przedsiębiorstwo zadeklarowało poniesienie w Dywitach nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 7 200 000 zł oraz utworzenie minimum 10 nowych miejsc pracy. Przedsięwzięcie zrealizowane zostanie na nieruchomości o powierzchni 2,2012 ha.

Bujalski sp. z o.o. to rodzinna firma z polskim kapitałem, która produkuje zbiorniki oraz konstrukcje ze stali kwasoodpornej stosowane w przemyśle spożywczym, kosmetycznym i farmaceutycznym oraz szeroko pojęte wyroby ze stali kwasoodpornej. Przedsiębiorstwo istnieje na rynku urządzeń ze stali nierdzewnej od 1994 r. Od wielu lat współpracuje z największymi koncernami przemysłowymi i ma na koncie realizację projektów na niemal każdym kontynencie. Ponad 90% produkcji firmy jest przeznaczona na eksport. Poza produkcją zbiorników Bujalski sp z o.o. zajmuje się remontami zbiorników (w tym ciśnieniowych), dostosowywaniem ich do nowych zadań i wymogów higienicznych, serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym oraz świadczeniem usług doradztwa inżynieryjno-technicznego.

Więcej informacji o firmie.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.