Dekorglass Działdowo SA z decyzją o wsparciu

18 grudnia 2018 r. w Działdowie odbyło się uroczyste wręczenie decyzji o wsparciu. Zgodę na realizację inwestycji podpisaną przez Grzegorza Smolińskiego – Prezesa Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA oraz Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg – Wiceprezes odebrał Gabriel Chojak – Prezes Dekorglass Działdowo SA.

W uroczystości, która odbyła się na terenie działdowskiej siedziby przedsiębiorstwa wzięli również udział: Tadeusz Kościński – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, Leonard Krasulski – Poseł na Sejm RP, Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Grażyna Ciurzyńska – Dyrektor Departamentu Rozwoju Inwestycji w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii oraz Bożenna Ulewicz – Rzecznik Prasowy Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.

W ramach udzielonego wsparcia Dekorglass Działdowo SA zrealizuje projekt inwestycyjny polegający na rozbudowie i modernizacji huty szkła, zakładu zajmującego się dekoracją opakowań szklanych oraz zakładu produkcji szkła piankowego znajdującego szerokie zastosowanie w budownictwie (w ramach pełnego zagospodarowywania odpadów poprodukcyjnych).

W ramach przedsięwzięcia Dekorglass Działdowo SA zainwestuje co najmniej 156 500 000 zł i zatrudni minimum 50 nowych pracowników. Projekt zrealizowany zostanie na powierzchni 13,9564 ha w Działdowie i Komornikach (województwo warmińsko-mazurskie) oraz Turze (województwo kujawsko-pomorskie).

Dekorglass Działdowo SA to firma z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem na rynku dekoracji opakowań szklanych. Jest jedną z najprężniej rozwijających się firm w swojej branży w Europie i jednym ze światowych liderów zajmujących się dekorowaniem szklanych opakowań. Produkty firmy tworzone są z pasją i dbałością o najwyższą jakość, a także z wykorzystaniem najnowszych technologii. Dekorglass Działdowo SA współpracuje z najlepszymi światowymi markami dostarczając produkty do osiemdziesięciu jeden państw świata.

Więcej informacji o firmie.

Informacje TVP o uroczystości w Działdowie.

Relacja Radia Olsztyn.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.