DFM sp. z o.o. rozbuduje zakład w Dobrym Mieście

DFM sp. z o.o. planuje znaczną rozbudowę zakładu w Dobrym Mieście w ramach zezwolenia, które 25.08.2017 r. zostało podpisane przez Prezesa Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. – Grzegorza Smolińskiego oraz Wiceprezes – Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg. Dokument odebrał Prezes Zarządu DFM sp. z o.o. – Roman Dariusz Kołakowski.

Jest to czwarte zezwolenie DFM sp. z o.o. na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Dobrym Mieście.

Nowa inwestycja będzie polegała m.in. na uruchomieniu własnej produkcji drewnianych elementów stelaży mebli. Powstanie nowoczesny tartak, który będzie zabezpieczał dostawy elementów konstrukcyjnych na potrzeby własnej produkcji oraz dla podmiotów zewnętrznych. Zakup specjalistycznych maszyn oraz urządzeń zapewni precyzyjną i powtarzalną produkcję mebli. Inwestycja ma zaowocować wzrostem ilości wytwarzanych mebli tapicerowanych. Planowane jest również uruchomienie innowacyjnej produkcji elementów siedzisk mebli.

W ramach zezwolenia DFM sp. z o.o. zadeklarowała poniesienie: co najmniej 50 000 000 zł nakładów inwestycyjnych, zatrudnienie nie mniej niż 15 nowych osób, utrzymanie zatrudnienia na poziomie co najmniej 879 pracowników. Projekt będzie realizowany w Dobrym Mieście na nieruchomościach o powierzchni 11.7997 ha.

DFM sp. z o.o. to duży przedsiębiorca z polskim kapitałem. Spółka powstała w 2001 r. i specjalizuje się w produkcji mebli tapicerowanych, które eksportuje do państw Unii Europejskiej.

Więcej informacji o firmie.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.