Dotacje dla innowacyjnych firm

Już 1 czerwca rusza konkurs dla firm z Polski Wschodniej na wprowadzanie na rynek innowacyjnych produktów i usług. Łączna pula dotacji wynosi 195 mln zł, z czego 1/3 przeznaczono na inwestycje podmiotów realizujących swoje projekty biznesowe w średnich miastach makroregionu.
Nabór wniosków na dofinansowanie dotyczy poddziałania 1.3.1 Wdrażanie innowacji przez MŚP w ramach osi priorytetowej I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 i potrwa od 1 czerwca do 31 lipca 2017 r.
O wsparcie mogą ubiegać się firmy zatrudniające od 5 do 250 pracowników, z minimalnym przychodem w wysokości 600 tys. zł rocznie, zrzeszone w powiązaniach kooperacyjnych.
Do zdobycia są dotacje o wartości 1-7 mln zł (wymagany wkład własny 30-55%).
Wsparciu podlegają projekty realizowane na terytorium makroregionu Polski Wschodniej dotyczące inwestycji początkowej i prowadzące do stworzenia innowacyjnych (przynajmniej na poziomie kraju) produktów (wyrobów lub usług) poprzez wdrożenie (własnych lub nabytych) wyników prac B+R.
Na wsparcie mogą liczyć m. in. przedsiębiorcy ze średnich miast o szczególnych wskaźnikach rozwoju społeczno-gospodarczego na terytorium makroregionu Polski Wschodniej. W województwie warmińsko-mazurskim są to: Bartoszyce, Kętrzyn, Braniewo, Szczytno, Giżycko, Olecko, Pisz, Ełk, Lidzbark Warmiński, Mrągowo, Działdowo i Elbląg.
Przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w konkursie zachęcamy do zapoznania się z jego regulaminem i kryteriami oceny wniosków.
Szczegółowe informacje o naborze. 
Kryteria wyboru projektów do dofinansowania w ramach poddziałania 1.3.1 Wdrażanie innowacji przez MŚP. 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.