Dotacje dla przedsiębiorców Polski Wschodniej w 2019 r.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości opublikowała harmonogram konkursów na rok 2019. W ramach działań zaplanowanych w Programie Operacyjnym Polska Wschodnia 2014-2020 przewidziano 1 375 000 000 zł na dofinansowanie projektów w ramach konkursów.

Zgodnie z informacjami Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w 2019 r. na przedsiębiorców czekają korzystniejsze kryteria oraz warunki przyznawania dofinansowania.
Między innymi zwiększy się zakres wsparcia dla firm, które będą chciały rozwinąć swoją działalność na zagranicznych rynkach (Internacjonalizacja MŚP). Za pozyskane środki firmy będą mogły kupić również drobne środki trwałe, czyli np. komputery oraz wartości niematerialne i prawne niezbędne do przygotowania firmy do wejścia na nowe rynki międzynarodowe.
Zmiany czekają również na konsorcja MŚP, które będą chciały zainwestować w stworzenie innowacyjnego produktu sieciowego, czyli oferty kilku firm połączonej jedną marką (Tworzenie sieciowych produktów przez MŚP).
Zyskają przedsiębiorcy chcący zainwestować w infrastrukturę sportową i rekreacyjną.
Dotacje czekają również na firmy chcące wprowadzić innowacje związane z wykorzystaniem wzornictwa.
Zaplanowano również nabór wniosków w konkursie dla inwestycji związanych z wprowadzeniem innowacji produktowych (Wdrażanie innowacji przez MŚP).
W 2019 r. firmy będą mogły skorzystać ze wsparcia w ramach konkursu Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej PARP.

Harmonogram naborów dla Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.